Ana sayfa Oyun Haberleri Assassin’s Creed Filminin Animus’u Oyunlarına Gelebilir

Assassin’s Creed Filminin Animus’u Oyunlarına Gelebilir

474
0
PAYLAŞ
Assassins_Creed_Filminin_Animusu_Oyunlarna_Gelebilir

Assassin’s Creed filmi 21 Aralık 2016 tarihinde ilk olarak Amerikan sinemalarında vizyona girmişti. Bugün itibarıyla da ülkemizde vizyona giren film ile birlikte Ubisoft ilginç bir karar almış. Öyle ki, filmde kullanılan Animus modeli sıradaki Assassin’s Creed oyunlarına adapte edilebilir.

Abstergo Industries şirketinin Callum Lynch’i kullanarak Apple of Eden isimli eseri ele geçirmek için verdiği uğraşın konu alındığı Assassin’s Creed filmi, her ne kadar serinin hayranlarının beğenisini toplamış olsa da, genel olarak başarılı bir puanlama tablosu çizmiyor. Ancak bu tabi ki Ubisoft açısından serinin geleceği ile ilgili olarak yeni bir karar almasına engel olmamış. Öyle ki, filmin vizyona girmesinden kısa bir süre sonra, yönetmen Justin Kurzel ile IGN tarafından yapılan röportaj, Ubisoft tarafından alınmış olan ilginç bir kararı ortaya çıkarttı.

Bildiğiniz gibi serinin kalbi olan Animus cihazının filmdeki modelinin, Assassin’s Creed oyunlarındaki modelinden oldukça farklı bir yapıya sahip olduğunu görmüştük. Öyle ki, aşina olduğumu tasarımın aksine, Aguilar de Nerha’nın anılarını hayata döndürmek için devasa mekanik bir kolun ve holografik ışıkların bulunduğu bir Animus modeli kullanılıyordu. Justin Kurzel tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, Ubisoft bu yeni Animus modelini oldukça beğenmiş ve gelecekteki Assassin’s Creed oyunlarında da kullanmayı ciddi anlamda düşünüyormuş. Bunun nedeni ise sistemin daha aktif olarak kullanılmasını istemelerinden ileri geliyormuş.

Bakalım bu düşünce gerçekten de faaliyete geçecek mi? Geçerse ne olur, seriye yansıması nasıl olur şimdilik bilemiyoruz… Gelişmeler için bizi takipte kalın!

 

BİR CEVAP BIRAK