Ana sayfa Oyun Haberleri Battlefield 1 Madalya Kazanmak Mı? Pek Kolay Olmayacak Gibi

Battlefield 1 Madalya Kazanmak Mı? Pek Kolay Olmayacak Gibi

467
0
PAYLAŞ
Battlefield-1-Madalya-Kazanmak

Battlefield 1 Madalya Kazanmak?

Battlefield serisi yenilikleriyle çok yakın zamanda yeniden oyun dünyasının tanıtımına sunuldu. EA Games ve DICE firmalarının üretimini gerçekleştirdiği oyun, Battlefield 1 ismiyle yakın bir tarihte oyunun yayınlanacağını duymayan kalmamıştır. İşte sizlere Battlefield 1 madalya kazanmak konusunda merak ettiklerinizden bazıları ve daha fazlası.

Battlefield 1 ile ilgili oyunun önceki serilerinde göremediğimiz değişiklikler mevcut. Öncelikle madalya kazanma sürecindeki zorluktan bahsedebiliriz. Toplamda 34 farklı madalyanın bulunacağı oyun için diğer serilerde yer alan ortaklıklar mevcut. Yalnızca 100’er kez kazanılabilen madalyalar karakterlerin tecrübe puanına sahip olabilmeleri için önemli bir etken. Oyun içerisinde yer alan madalyaların konumlarının belirlenebilmesi için oyun içi bir takip sistemi getirilmiş. Ancak kullanıcılar seçtikleri madalyaların haftalık olarak yalnızca birini takip edebiliyor olacak. Bu durum oyun içerisindeki ilerlemeyi zorlaştıran bir etken olarak düşünebilir.

Kullanıcıları madalyaları kazanabilmek için zorlu bir süreç bekliyor. Her madalyayı tamamlamak 3 ya da 5 aşamadan oluşuyor. Her aşamada farklı farklı zorlukların yer aldığını söylemek mümkün. Aşamaların birinde düşmanlarınızı tek bir silahla öldürmeniz beklenirken, diğer aşamada ise takım arkadaşlarınızı canlandırmanız bekleniyor. Tamamladığınız her aşamadan sonra oyun içi bir bildirim sistemi mevcut.

Battlefield 1 için farklı değişiklikler de tasarlanmış durumda. Önceki serilerde oyunda yalnızca 4 harita oluşu oyun üreticilerinin büyük eleştiriler almasına neden olmuştu. Battlefield için harita konusunda bir olumsuzluk olmasına rağmen büyük bir oyuncu kitlesine sahip durumda. Battlefield 1 ile birlikte kullanıcılara 9 haritalık bir oyun sunuluyor. Bu durum birçok oyuncuyu şimdiden memnun etmiş görünüyor. Üstelik Battlefield 1’de yer alan Giant’s Shadow adlı harita Aralık ayında kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak. Bu haritanın da dahil olmasıyla birlikte Battlefield 1’de toplam 10 harita yer alıyor olacak. Tüm bunlarla birlikte oyunun yayınlanmasından itibaren Battlefield 1 için 6 farklı çoklu oyuncu modu dahil olacak. Bu durum Battlefield oyuncuları açısından mükemmel bir haber!

Battlefield 1, PC, PS4 ve Xbox One platformları için 21 Ekim tarihinde yayınlanacak. Oyunu 18 Ekim tarihinden itibaren Xbox One platformu için bu link üzerinden sipariş edebilirsiniz. Oyunun beta sürümü için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK