Ana sayfa Oyun İncelemeleri Big Farm – İnceleme

Big Farm – İnceleme

467
0
PAYLAŞ
bf_278x1731

Tarayıcı çiftlik oyunu – Süpermarketlerdeki sahte organik sebzeden bıktın mı? Hiç sorun değil! Ücretsiz çiftlik tarayıcı oyunu Big Farm’da, çiftçi rolüne bürün ve kendi çiftliğini işlet. Goodgame Farmer’in ardılı olan Big Farm, daha çok oyun, eğlence ve sevimli çiftlik hayvanı vadediyor. Fakat Big Farm, bu vaadi yerine getirebilecek mi? Bunu sizin için inceledik…

Big Farm’ın oyun prensibi

Ücretsiz çiftlik kurma oyunu Big Farm’da, oyuncu, gayretli bir çiftçinin rolüne bürünüp çiftliğini başarıya taşımalı. Bu, kulağa kolay gelse de, birçok değişik göreve bağlı olup beceri ve iyi bir strateji gerektiriyor. Oyunun en önemli özelliklerini sizin için özetledik.

Çiftlikte günlük yaşam:

Çiflikte gününüz öyle pek de kolay geçmiyor ve oyuncuyu çok zorlayacaktır. Tarlalar, çiftlikler, üretim binaları kurulmalı, ekin biçilmeli, hayvanlar beslenmeli, ve tabii ki üretilenler pazarda kazançlı şekilde satılmalı. Elde edilen satış gelirleri ile yeni meyve ve sebze çeşitleri ekebilir veya yeni hayvanlar alabilirsiniz. Onlara iyi bakdığınız takdirde, hayvanlar çoğalır ve kısa süre içinde ekranınız sevimli tavşanlar ve domuzcuklarla dolup taşar.

Faydalı yardımcılar:

Bütün işleri tabii ki tek başınıza halletmeniz gerekmiyor. Oyuncu, hazır duran çok sayıda değişik işçi ve yardımcı işçiyi işe alıp üretim binalarında ve çiftliklerde çalıştırabilir. Ama dikkat: Çalışanların da kendi ihtiyaçları var ve onlara da bakmalısınız. Çalışanlarınızın ve yardımcı işçilerin ihtiyaçlarını ihmal ederseniz bir çeşit greve başlarlar ki böylece imalathanelerin ve çiftliklerin verimliliği azalır. Yani: Mutlu işçiler, iyi çalışan işçilerdir.

Çiftçiler topluluğu:

Çiftlik kurma tarayıcı oyunu Big Farm, silahlı mücadele içermediği halde, başka oyuncularla ittifak kurmak yararlıdır. Bu ittifaklar, üretimde takım avantajlarından yararlanabilmenizi sağlar. Belirli bir sürede berlirli bir miktar meyve üretmek gibi bazı görevler, takım olarak daha kolay bitirilebiliyor. Şansınız yaver giderse, başka oyuncularla yeni dostluklar kurabilirsiniz. Dostlarınız, sizi çiftliğinizde ziyaret ederek imalathanelerinizin verimliliğini arttırabilir.

Herkes için uygun:

Oynaması ücretsiz tarayıcı oyunu Big Farm, geniş kapsamlı ve görsel açıdan güzel bir çiftlik menajer oyunu. Gelişmiş ürün, ekonomi ve ticaret sisteminin yanısıra, tarlaları ekip biçerek, imalathane kurarak ve çok sayıda çiftlik hayvanı ve bitki yetiştirerek hoş bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca Big Farm, tamamen şiddetsiz olduğundan dolayı çocuklar ve yeni oyuncular için de çok uygun.

Big Farm’ın özellikleri

 • Sevimli grafikler: Ayrıntılı hayvan, bina, bitki vs. animasyonlarına sahip şirin çizgi roman grafiği
 • Çok sayıda ürün: Teferruatlı, çok çeşitli ürün ve üretim basamağı içeren ekonomi sistemi
 • Çok sayıda bina: Farklı geliştirme seviyelerine ve özelliklere sahip çok sayıda üretim binası
 • Hayvan beslemek ve bitki yetiştirmek: Kendi hayvanlarını ve bitkilerini yetiştir, personelinin ihtiyaçlarıyla ilgilen
 • Heyecan verici görevler: Çok sayıda vazife, oyun görevi ve düzenli etkinliklerle günlük oyun tecrübenize renk katıyor
 • Şiddetsiz ve çocuklara uygun: Big Farm, tamamen şiddetsiz bir oyun olarak her yaş sınıfı için uygundur

Tavsiye & tüyolar

 • Ham ürünleri, daha iyi fiyatlara satmak için işleyerek daha değerli hale getirin.
 • Her daim işçilerinizin memnun olmasına dikkat edin, böylece işletme fiyatlarını düşürebilirsiniz.
 • Daha hızlı para kazanmak için, her gün en az bir kez giriş yapın veya oyun görevlerini bitirin.
 • Kazandığınız ilk paraları su kulesi almak için biriktirin. Böylece birçok farklı iyileştirme elde edersiniz.
 • Başlangıçta, dekorasyon ve süs bitkilerinden uzak durun. Bunlar, pahalı olmakla birlikte çiftliğinize de fayda sağlamıyor.

Big Farm inceleme sonucu

Goodgame Studios, ücretsiz çiftlik tarayıcı oyunu Big Farm ile Goodgame Farmer’e layık bir halef sunuyor. Ücretsiz çiftlik kurma oyunu, sevimli grafikler ve sezgisel kullanım ve kontroller dışında misyonları yerine getirirken ve kendi çiftliğinizi kurarken de çok zevk veriyor. Big Farm’ı, özellikle fırsat buldukça oynayanlara ve dövüş tabanlı oyunlara alternatif arayanlara tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK