Ana sayfa Oyun Haberleri Borderlands 3 Switch İçin Gelmeyebilir

Borderlands 3 Switch İçin Gelmeyebilir

456
0
PAYLAŞ
Borderlands_3_Switch_yin_Gelmeyebilir

Borderlands 3 uzun zamandır ortalıklarda yoktu. Hatırlayacağınız üzere, en son geçtiğimiz Nisan ayında geliştirme aşamasında olduğuyla ilgili olarak aldığımız bilgiden sonra, ne E3 2016 fuarında, ne de başka bir organizasyonda adı geçmedi. Peki proje iptal mı edildi? Tabi ki de hayır… Hatta Switch versiyonu ile ilgili bir gelişme yaşandı. Öyle ki, Switch versiyonunun çıkmayacak olması ihtimali var.

İlk oyunu 2009 yılında çıkmış olan Borderlands serisinin son oyunu Borderlands: The Pre-Sequel! ile 2014 yılında buluşmuştuk. Her ne kadar Borderlands 3 oyununun geliştirme aşamasında olduğu geçtiğimiz Nisan ayında onaylanmış olsa da, O zamandan bu yana yeni bir gelişme yaşanmış değildi. Ta ki bugüne kadar… Gearbox Software tarafından yapılan açıklama ile Borderlands 3 olarak anılan devam oyununun Nintendo firmasının yeni konsolu Switch için çıkmayabileceği söyleniyor.

Stüdyonun kurucusu olan Randy Pitchford’a serinin bir hayranı tarafından sorulan soru bir şeyleri ortaya çıkartmış olabilir.

Sizlerin de hemen yukarıda gördüğü üzere, dECU_nutt rumuzlu Twitter kullanıcısı Pitchford’a Switch konsolunu tercih etmesinin Borderlands 3 oyununa bağlı olduğunu söylüyor. Yani oyunun Switch konsoluna çıkıp çıkmayacağını soruyor. Pitchford ise bu soruya “Bunun olacağını sanmıyorum. Nintendo ile konuşuyorduk, ama bir nedenden ötürü kesildi. Başka öncelikleri var.” cevabını verdi. Bu cevap tabi ki de Borderlands 3 oyununu Switch üzerinde göremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bunun nedeni ise, 2K şirketinin ortağı olan Take-Two şirketinin Nintendo firmasının üçüncü parti ortaklarından bir tanesi olması, ama yine de açık bir kapı bırakmak lazım.

 

BİR CEVAP BIRAK