Ana sayfa Oyun Haberleri Codemasters Dirt 4’ü Resmi Olarak Duyurdu

Codemasters Dirt 4’ü Resmi Olarak Duyurdu

498
0
PAYLAŞ
Codemasters_Dirt_4y_Resmi_Olarak_Duyurdu

Dirt serisinin son ana oyunu olan Dirt 3 çıkalı oldukça uzun bir zaman geçti. Öyle ki, Dirt 4 oyunu için altı yıldır bekliyorduk. Codemasters da bunu fark etmiş olacak ki, bugün itibarıyla yeni oyunu duyurdu. Dirt 4 ile tozu toprağa katmaya hazırlanalım!

Ralli oyunu sevenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Dirt serisi, dördüncü oyunu ile birlikte yoluna kaldığı yerden tam gaz devam edecek. Esasında Colin McRea Rally olan serinin adı, 2006 yılında yapılan duyuru ile Colin McRae: Dirt olarak değiştirilmişti. Ne var ki, 2007 yılının Eylül ayında, ünlü ralli sürücüsü Colin McRae’nin hayatını kaybetmesinden sonra, her ne kadar devam oyunu Colin McRae: Dirt 2 olarak yayınlanmış olsa da, seri, Dirt 3 oyunu ile birlikte ‘Colin McRae’ ismine veda etti. Bugün ise Dirt 4 Codemasters resmi olarak duyuruldu.

Görünüşe göre Dirt 4, 2015 yılında çıkmış olan Dirt Rally oyununun konseptine dayalı olarak geliştirilecek. FIA World Rallycross Championship lisansını bulunduracak olan oyunda, Avustralya, İspanya, Michigan, İsveç ve Galler olmak üzere beş farklı bölgede, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes & Lydden Hill pistlerinin yanı sıra Buggy ve Crosskart arabalarını ve kamyonları içerecek olan özel yarış pistleri de oyunda bizlere sunulacak. Buna ek olarak, oyunda Your Stage adı altında da bir kariyer modu da bulunacak.

9 Haziran 2017 tarihinde piyasaya çıkması beklenen Dirt 4, PCXbox One ve PlayStation 4 için yayınlanacak.

BİR CEVAP BIRAK