Ana sayfa Oyun Haberleri Crytek İstanbul Ofisinden Resmi Duyuru Geldi

Crytek İstanbul Ofisinden Resmi Duyuru Geldi

453
0
PAYLAŞ
85710_550x250
Gün içerisinde paylaşılan duyuru ile birlikte Crytek’in İstanbul dahil toplamda 5 stüdyosunu kapatacağı gerek yabancı gerekse de yerli basın tarafından haber olarak girildi.

Ancak Crytek İstanbul ofisinden gelen resmi bir açıklama ile birlikte İstanbul ofisinin geliştirici bir stüdyo olmaması sadece yayıncı olması sebebiyle kapanmayacağı belirtildi. 

Crytek İstanbul’dan Volkan Turan’ın Warface forumu üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde oldu.

“Crytek tarafından yapılan basın bültenini biliyorsunuzdur. Bu açıklamada da belirtildiği üzere development (geliştirme) yapan stüdyolar ile yapılan gelecek planları ve stratejiler açıklanmış, bu stüdyoların artık Crytek bünyesinde olmayacağı belirtilmiştir. 

Bu noktada siz oyuncu (ve partnerlerimizin) endişelerinizi de anlıyoruz. Lakin Crytek İstanbul stüdyosu bir geliştirici ofis değil bir yayıncı (publishing) ofisidir, Warface Türkiye’nin yayıncısıdır. Öyle olmaya da devam edecektir.

Crytek İstanbul ofisinin kapanması, Warface Türkiye sunucusunun kapanması veya operasyonunda herhangi bir aksaklık söz konusu değildir. Aksine, bir yayın ofisi olarak yakın gelecekte yepyeni oyunları yayınlamak gibi stratejik plan ve hedefleri vardır.  

Crytek İstanbul, iş ortaklarıyla birlikte operasyon kalitesini geliştirmeye devam edecektir. Bu nedenle başta oyuncularımızın endişelenmemelerini umuyoruz. Lütfen gerçek ve doğru bilgi ve haberler için bizi takip etmeye devam edin.

Keyifli oyunlar dileriz.”

 

BİR CEVAP BIRAK