Ana sayfa Oyun Haberleri Devlet Oyun Geliştiricilerine 250bin TL Destek Verecek!

Devlet Oyun Geliştiricilerine 250bin TL Destek Verecek!

468
0
PAYLAŞ
devlet-oyun-gelistiricilerine-250bin-tl-destek-verecek

Dünyada yüksek gelir getiren oyun sektörüne devlet katkı yapmayı planlıyor. Bilişim sektörüne devlet destekleri giderek artarken şimdide oyun geliştiricilerine 250 bin liralık devlet desteği sunuluyor.

KOSGEB yaptığı çağrı ile oyun geliştiricilerine desteğin hazır olduğunu belirtti. Aynı zamanda mobil, yazılım alanlarına da destek veriyor.

KOSGEB’e ay sonuna kadar yapılacak olan başvurularda değerlendirme sürecinin ardından uygun görülen bilişim projelerine geri ödemesiz 100 bin lira, geri ödemeli 150 bin lira destek sunulacak. Yani bu şekilde bir projenin KOSGEB’den aldığı destek toplamda 250 bin lira olacak. Yapılan Çağrı’nın toplam bütçesiyse tam 50 milyon lira.

Yürütülen bu çalışma ve ileride gelecek başka desteklerle 2023 yılında Türkiye’nin oyun sektöründeki ihracat rakamlarının 2 ile 2.5 milyar dolar olması hedefleniyor.

Eğer sizin de gerçekten inandığınız ve güvendiğiniz oyun/mobil uygulama/yazılım gibi projeleriniz varsa KOSGEB’e başvurmanız ve uygun görülmeniz halinde Türkiye için bambaşka kapıları açabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK