Ana sayfa Oyun Haberleri Electronic Arts Bir Şeyler Karıştırıyor

Electronic Arts Bir Şeyler Karıştırıyor

497
0
PAYLAŞ
Electronic_Arts_Bir_Aeyler_KarAtryor

Bugünün erken saatlerinde yapılan Switch canlı yayınında, bildiğiniz gibi Electronic Arts yeni bir FIFA oyunu duyurmuştu. Ancak görünen o ki, firmanın stüdyolarında yürütülmekte olan tek proje bu değilmiş. Bugün ortaya çıkan bir bilgi neticesinde, Electronic Arts tarafından Amerika ve Avrupa bölgelerinde Vigilant ve Vigilance adı altında iki farklı patent alınmış.

Electronic Arts halihazırdaki FIFA 17, Need for Speed, Mirror’s Edge: Catalyst ve Battlefield 1 gibi büyük yapımlar ile yoluna devam ediyor. Ancak tabi ki her firma gibi Electronic Arts da köklü serilerinin yanı sıra yepyeni projelere de imza atmayı istiyor. 5 Ocak 2017 ve 6 Ocak 2017 tarihlerinde United States Patent ve Trademark Office ile European Union Intellectual Property Office kuruluşlarından ‘oyun yazılımı’ açıklaması ile Class 9 ve ‘çevrim için oyun yazılımı’ açıklamasıyla da Class 41 adı altında Vigilant  ve Vigilance isimleri için yaptığı patent başvuruları bunun bir göstergesi. Hatta bununla da kalmayan Electronic Arts, VigilanceGame.com şeklinde de bir alan adı almış.

2015 yılının Ekim ayında Electronic Arts firmasından Patrick Soderlund tarafından dile getirilmiş olan bir söylem ile firma olarak Grand Theft Auto, Assassin’s Creed ve Batman tarzında bir aksiyon oyunu çıkartma özleminde oldukları biliyoruz. Yukarıda bahsi geçen Vigilance ismi ise bir ihtmal Electronic Arts firmasının duyduğu özlemden yola çıkılarak geliştirilecek bir oyun olabilir. Tabi öte yandan, elimizde bir de Vigilant diye bir isim de var.

Bakalım Amerika menşei firma yakında karşımıza nasıl bir yapım ile çıkacak? Bizi takipte kalın!

 

BİR CEVAP BIRAK