Ana sayfa Oyun İncelemeleri Elvenar – İnceleme

Elvenar – İnceleme

572
0
PAYLAŞ
201507_WLX_Teaser_u_Siteskins_278x173

Tarayıcı tabanlı fantezi oyunu – Bir şehrin veya yerleşme yerinin tüm sorumluluğunu üstlenmek durumunda olduğunuz oyunlara karşı hep bir zaafımız olmuştur. InnoGames’in yepyeni ve ücretsiz tarayıcı tabanlı fantezi oyunu Elvenar, bu senenin belki de en iyi oyunlarından biri olmaya aday. Sizin için oyunun betasına inceledik ve şimdi izlenimlerimizi aktarıyoruz.

Resmi Elvenar fragmanı

Oyun prensibi

Ücretsiz tarayıcı tabanlı fantezi oyunu Elvenar’da, yerleşiminizde yaşayan halkın refahını sağlamaktan sorumlusunuz. Ya insan ya da elf rolünde yerleşiminizin her şeyinden sorumlusunuz. Kıt kaynakları kullanarak ekonominizi geliştirin. Yerleşim yerinizin civarındaki gizli bölgeleri araştırın, hem hazineler bulun hem de tehlikelerle yüzleşin. Sadece ekonomik ve askerî büyümenin dengesini sağlayarak Elvenar’ın en güçlü hükümdarlarından biri olabilirsin.

Ekonominin temelleri:

Elvenar’da en önemli şey, sahip olduğunuz hammaddelerdir. Oyuna sadece Büyük Salonunuz, birkaç sikke ve bazı temel inşaat malzemeleri ile başladığınız için, topraklarınızı hızlıca bayındır bir yerleşim yerine çevirmek için gerekli olan kaynakları ve yolları bulmalısınız.    Vergiler, yerleşimcilerin memnuniyeti, kazanılan malzemeler ve ordunuzun gücü arasındaki dengeyi kurmak hiç de kolay değil. Elvenar bu yönüyle gerçekten The Settlers ve benzeri oyunların ruhunu yakalamış. Bazı eylemler biraz zaman alsa da Elvenar, ekonomi simülasyonu türünün atalarını anımsatıyor.

Bilim avantajı:

Bıçakla silahlı çatışmaya katılmak iyi bir fikir değildir; Elvenar’da da bu durum pek farklı değil. Elinizdeki atölyeleri ve kışlaların devamlı olarak geliştirmek de, en az rakiplerinize karşı avantajınızı korumak kadar önemlidir. Bunları yapabilmek için er ya da geç yeni teknolojileri araştırmalısınız, örneğin demir işlemesini. Bu şekilde arbaletçi eğitebilmeniz için gerekli olan çelik uçlu oklar üretebilirsiniz. Tabii ki aynısı teknolojik ilerlemelerin refahı ve toplam geliri artırdığı sivil ekonomi dalları için de geçerlidir. Bolca seçeneğe sahipsiniz, ayrıca oyundaki teknoloji ağacı, oyunun seyrinde araştırabileceğiniz onlarca teknoloji içeriyor.

Dünyayı keşfedip ve kadim kalıntılar bulun:

Elvenarın başka bir temel özelliği de yerleşim yerinizin etrafında saklı. Keşif kuvvetleri yollayarak yakınınızdaki bölgeleri keşfedip başka oyunculara veya ilgi çekici noktalara rastlayabilirsiniz. O yerleri giderek yerleşim yerinizin gelişimi için büyük önem taşıyabilecek nadir kalıntıları ve kaynakları toplama şansını yakalıyorsunuz. Ne yazık ki çoğu zaman özellikle kalıntılar düşmanlar tarafından gözetiliyor. Onlarla çarpışabilirsiniz veya rüşvet vermeyi deneyebilirsiniz. Mücadele yolunu seçtiyseniz, ya çarpışmayı bilgisayara bırakıp otomatikman sonuçlandırabilirsiniz ya da birimlerinizi şahsen komuta edebilirsiniz. Tecrübeli bir oyuncu için ikincisi genellikle daha iyi bir seçimdir çünkü böylece kayıpların sayısını daha düşük tutabilir.

Elvenar’ın özellikleri

  • Ücretsiz tarayıcı tabanlı fantezi oyunu: Elvenar tamamen ücretsiz. Kaydolun ve hemen tarayıcınızla oynamaya başlayın.
  • İddialı ekonomi simülasyonu: Ekonomini idare et ve halkının zenginlik ve refah elde etmesini sağla.
  • Bilim avantajı: Ekonominin ve ordunun büyümesi için büyük önem taşıyan güçlü teknolojiler araştır.
  • Dünyayı keşfet: Ne bulacağın hiç belli olmaz. Elvenar dünyasını araştır, hem nadir kalıntılarla hem de sinsi düşmanlarla karşılaş.  

Elvenar inceleme sonucu

Ücretsiz tarayıcı tabanlı fantezi oyunu Elvenar, oyun olarak kendine has bir karaktere sahip. Yerleşiminizi geliştirirken hoş oyun müziği eşliğinde çok rahatlatıcı bir atmosfer oluşuyor. Oynarken zamanın ne kadar çabuk akıp gittiğini hiç fark etmedik. Bu iyi bir işaret olmakla birlikte Elvenar’ın kalitesi hakkında da bilgi veriyor. Oyun daha beta evresinde olmasına rağmen şimdiden gittiği yöne dair iyi bir fikir veriyor. Özellikle devasa teknoloji ağacı, Elvenar’ın uzun süre oynanabilecek bir oyun olduğuna işaret ediyor. Oyunun büyük potansiyele sahip olduğu belli. Mükemmel yerleşimi kurmak isteyen oyuncu tipi olmasanız da, arada bir olsun giriş yapıp yerleşiminizin durumunu kontrol etmek isteyeceksinizdir.

BİR CEVAP BIRAK