Ana sayfa Oyun Haberleri Enfeksiyon Switch’e Şimdilik Bulaşmayacak

Enfeksiyon Switch’e Şimdilik Bulaşmayacak

453
0
PAYLAŞ
Enfeksiyon_Switche_Aimdilik_BulaAmayacak

Resident Evil serisini Nintendo firmasının yeni konsolu Switch ile deneyimlemek güzel olurdu, değil mi? Ancak ne yazık ki bunun için belirsiz bir süreliğine bekleyeceğiz; çünkü, Capcom tarafından yapılan açıklama ile şimdilik Switch açısından herhangi bir Resident Evil planları olmadığını dile getirdi.

Nintendo firmasının yeni konsolu Switch ile buluşmamıza iki aylık bir süreç kaldı. Alışılmışın dışında bir oynanış konsepti sunacak olan konsol, 3 Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkacak. Tabi ki Switch tarafından sunulan bu konseptin oyunlardaki etkisini de görmek için heyecanlanıyoruz. Oyun dünyasının önde gelen oyun firmaları da hem Switch ile ilgili görüşlerini, hem de konsol ile ilgili gelecek planlarını açıklamaya da devam ediyorlar. Capcom firması hiç şüphesiz ki bizi heyecanlandıracak olan firmalardan bir tanesi, ama şimdilik Resident Evil serisini bu konsol üzerinde görebilmek için beklememiz gerekecek.

Express Online sitesine konuşan Masachika Kawata, Switch konsolunun oldukça benzersiz olduğunu dile getirirken, oyuncuların fazlasıyla merakla beklediği Resident Evil deneyimini bu konsolda ne zaman yaşayabileceğimize de değindi. Anlaşılan o ki bu deneyimi ne konsolun çıkışında, ne de çıkışından kısa bir süre sonra yaşayamayacağız.

“Sistemin olanakları için sabırsızlanıyorum, ama şimdilik Switch için Resident Evil ile ilgili herhangi bir planımız yok.”

Bildiğiniz gibi Capcom firması Switch için oyun geliştirecek olan üçüncü parti firmaların arasında yer alıyor. Yani Japon geliştiricinin oyunlarını bu konsolda da görebilmek mümkün olacak, ama açıkçası Resident Evil serisini bu konsolda deneyimlemenin nasıl bir şey olacağını da merak etmiyor değiliz.

 

BİR CEVAP BIRAK