Ana sayfa Oyun İncelemeleri Feral Fury – iOS İncelemesi

Feral Fury – iOS İncelemesi

518
0
PAYLAŞ
Feral-Fury-2

Pandalar, ayı neslinden gelmelerinin yanında yırtıcı olmaktan ziyade şirin bir görünüme sahiptirler. İnsanlar da bu şirin görünümlü yaratıklara, diğer hayvanlardan ve ayılardan ziyade daha çok ilgi göstermişlerdir (belki de bu yüzden soyları tükenmekte!).  Azcık algıda seçicilik yapacak olursak etrafımızdaki çizgi film karakterlerinden tutun da (Kung-fu Panda) belgesellere kadar (genellikle japon) hayatımızda genel olarak eğlendirici bir havaları vardır. Gene öyle psikolojide olan bazı oyun yapımcıları, insan uzaylı savaşlarından sıkılmış olacaklar ki oyunlarında insan yerine panda komando kullanmışlar.

Oyunumuz Quake serisinden hatırlayacağımız benzerlikte bir kısa intro ile başlıyor. Uzayda bir gemi yavaş yavaş gezegene yaklaşır, içindeki askerler (pandalar) podlarla gezegene gönderilir. İşte bizim pandamız da bu şekilde gezegene iniyor ve oyunumuz başlıyor.

feral-fury-2

Oyun en basit tabiri ile dual-stick shooter ama basit şekilde (oldukça basit!) RPG ögeleri de barındırıyor. Sonsuz mermili basit tabanca dışında yolda bulduğumuz sınırlı sayıda cephaneli farklı silahların yanında bazı güçlerimizi arttıracak item’lar buluyoruz. Amacımız düştüğümüz alanlardaki odalarda uzaylılar ve çeşitli tuzaklarla mücadele edip, oda oda çıkış kapısını ve onu açacak anahtarı bulmak ve bir sonraki aşamaya ilerlemek.

Kontroller gayet güzel düşünülmüş. Sol yarı ekran hareket, sağ yarı ekran ise ateş, silah doldurma, yuvarlanma ve silah değişimi için (swipe hareketleri ile) kullanılıyor ve hemen uyum sağlanıyor. Tutorial’da da bunu gayet güzel anlatmışlar.

Oyunda senaryo (boss fight mevcut!) ve sonsuz mod olarak iki kısım bulunmakta. Ayrıca günlük özel görev bölümleri de mevcut. Öldüğünüzde topladığınız paralar ile belirli güçleri arttırmanız ve bir daha oyunu denemeniz mümkün. Düşmanlar çeşitli ve her birinin kendilerine has saldırı biçimleri var, öldüklerinde bile! Yerdeki tuzak ve savunma sistemleri de oyuna renk katmış diyebilirim. Odaların çeşitliliği de oyunun türüne göre hayli fazla ve monotonluktan uzaklaştırabiliyor.

feral-fury-3

Oyunun atmosferi, bu oyun türüne göre gayet güzel havaya sokuyor. Arkadan gelen gaza getirici müzik de cabası. Grafikler ve ortamın loşluğu, hele uzaylıların öldüğünde yerde bıraktıkları kan izleri gayet oyun üstü gerçekçi. Renk paleti gayet güzel kullanılmış.

Oyun 600 MB civarında ve iPhone 7Plus 128 GB’da test edildi. Şarj yiyen bir oyun olmaması bir avantaj. 10,49 TRY’lik fiyatı ile karşılaştırıldığında biraz oyuncular tereddüt edebilir. Gene de bu türün meraklılarının karşı koyabileceğini sanmıyorum. Panda gücü adına biraz uzaylı paklayalım!

 

BİR CEVAP BIRAK