Ana sayfa Oyun Haberleri Ghost Recon: Wildlands’in Haritası Oldukça Büyük Olacak

Ghost Recon: Wildlands’in Haritası Oldukça Büyük Olacak

471
0
PAYLAŞ
Ghost_Recon_Wildlandsin_Haritas_Oldukya_Byyyk_Olacak

Ghost Recon: Wildlands oyunundan yeni yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Gerek oynanış videoları, gerekse de irili ufaklı detaylar ile heyecanımıza heyecan katmaya devam eden oyunumuz ile ilgili merak edilen bir detay daha ortaya çıktı. Ubisoft, Wildlands oyunun haritası ile ilgili önemli bilgiler sundu.

Ghost Recon Wildlands'in Haritası Oldukça Büyük Olacak

Son dönemde, açık dünya yapısındaki oyunlar sık sık karşımıza çıkar oldu. Hatta eskiden gelip de sonradan açık dünyaya geçiş yapan oyunlar da görüyoruz. Mesela 2013 yılında çıkmış olan Tomb Raider bu konuda aklımıza gelen ilk örnek diyebiliriz. Ubisoft tarafından geliştirilmesine devam edilen Ghost Recon serisinin son oyunu Wildlands de bu zinciri devam ettirecek. Tabi ki açık dünya denince de akla ilk olarak bize sunulacak olan haritanın ne denli geniş olacağını da merak etmiyor değiliz. Kısa bir süre önce Ubisoft tarafından yayınlanan iki yeni Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands görseli de bu detayı aydınlatmaya yetti.

Oyunumuz bildiğiniz gibi Güney Amerika kıtasındaki denize kıyısı olmayan Bolivya topraklarında geçecek. Ülkenin coğrafyası da gittiğimiz yere bağlı olan değişkenlik gösterecek. Yani ülkenin batısında Andes dağının zirvesi, doğusunda ise Amazon havzası içindeki ovalar ile karşılaşacağız.

Yirmi altı adet kilit adamla karşılaşacağımız harita, toplamda yirmi bir bölgeye ayrılmış durumda ve bu bölgelerin her birisinin büyük bir kasabası, küçük bir köyü ve kendisine özgü bir ulaşım yöntemi olacak. Ayrıca, yine her bir bölgenin kendisine özgü endüstrisi ve yaşam koşullarıyla karşılaşacağız.

Oyunun Baş Sanatçısı ve Teknik Sanat Yönetmeni Benoit Martinez tarafından verilen ek bir bilgiye bakılırsa, Wildlands oyununda bizim dışımızda yaşayan bir dünya ile karşılaşacakmışız. Bir diğer değişle, yöre halkı gece olduğunda uyuyacak, sabah olduğunda uyanacak, işlerine gideceklermiş. Ayrıca biz onlarla etkileşime girsek de girmesek de, kendilerine ait yaşamlarına devam edeceklermiş. Ayrıca, bölgeler arasında da hayvan türleri ve bölge anatomisi açısından da belirgin farklılıklar olacakmış.

PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, 7 Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkacak.

 

BİR CEVAP BIRAK