Ana sayfa Oyun Haberleri Mass Effect: Andromeda’yı Çıkışından Önce Deneyebileceğiz

Mass Effect: Andromeda’yı Çıkışından Önce Deneyebileceğiz

439
0
PAYLAŞ
Mass_Effect_Andromeday_yOkAndan_yonce_Deneyebileceiz

Mass Effect: Andromeda ile ilgili olarak CES 2017 sonrasında yepyeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru yaşanan bir sızıntı ile Mass Effect: Andromeda oyununun EA Access servisine geleceği söylentisi ortaya çıkmıştı. Bu sızıntı karşısında bir süredir sessizliğini koruyan BioWare stüdyosundan beklenen açıklama geldi.

Bu nesil ile birlikte ilk olarak Xbox One platformuna gelen EA Access, daha sonradan da Origins Access adı altında PC platformuna da gelmişti. Bir veya on iki aylık abonelik seçeneklerinin bulunduğu servis, Electronic Arts tarafından yayınlanan oyunları Xbox One ve PC kullanıcılarının çıkışlarından bir hafta kadar önce denemelerine fırsat tanıyor. Bu zamana kadar FIFA 17, Battlefield 1 ve Need for Speed gibi önemli yapımlara ev sahipliği yapmış olan bu servis için sıradaki konuğun Mass Effect: Andromeda olabileceği Grainger Games mağazası tarafından yapılan bir reklam ile ortaya çıkmıştı. Ne var ki, bu söylentiyi takibe BioWare stüdyosundan herhangi bir açıklama gelmemişti.

Bugün ise Xbox One kullanıcılarına ek olarak PC kullanıcıları tarafından da beklenen açıklama, müjdeli haber en sonunda geldi.

Sizlerin de hemen yukarıda gördüğü üzere, cesucara ve sedaspade kullanıcıları tarafından sorulmuş olan sorulara hem resmi Mass Effect Twitter hesabı, hem de Mass Effect üreticisi olan Michael Gamble, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Mass Effect: Andromeda oyununun çıkışından önce EA Access ve Origin Access servislerinin abonelerine sunulacağını onayladı. Ancak şimdilik erken erişim ile ilgili herhangi bir detay verilmiş değil, ama oyunun resmi çıkış tarihine yakın bir zamanda bir açıklamanın daha yapılacağından hiçbir şekilde şüphemiz yok.

Öte yandan, Mass Effect: Andromeda ile ilgili olarak Twitter üzerinden gelen sorulardan bir tanesi de Season Pass ile ilgiliydi. Son zamanlarda hemen hemen her oyun için satışa sunulan Season Pass içeriğinin Mass Effect serisinin yeni üyesi için yayınlanıp yayınlanmayacağı ortaya çıktı.

Twitter üzerinden coldboy33 tarafından sorulan “mass effect andromeda için bir season pass olacak mı?” sorusuna cevap veren stüdyonun Genel Müdürü Aaryn Flynn, kesin bir dille, sadece “Hayır” diyerek bir konuyu daha açıklığa kavuşturdu. Açıkçası Season Pass içeriğinin bu kadar sık karşımıza çıktığı bir dönemde böylesi bir karar alınmış olması oldukça şaşırtıcı oldu diyebiliriz.

PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmesine devam edilen Mass Effect: Andromeda, 21 Mart 2017 tarihinde Kuzey Amerika ve 23 Mart 2017 tarihinde de Avrupa için piyasa çıkacak.

 

BİR CEVAP BIRAK