Ana sayfa Oyun Haberleri Nier Automata Demo – PS4 vs PS4 Pro

Nier Automata Demo – PS4 vs PS4 Pro

510
0
PAYLAŞ
85782_550x250
Eurogamer’ın teknik analiz kısmı DigitalFoundry, geçtiğimiz hafta çıkış yapan Nier Automata demosunu standart PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro üzerinde karşılaştırdı.

Paylaşılan videoya aşağıdan ulaşıp tüm detaylara göz atabilirsiniz ancak kısa bir özet geçecek olursak, Nier Automata daha öncesinde de açıklandığı üzere oynanışta standart PlayStation 4 üzerinde 900p, PlayStation 4 Pro üzerinde ise 1080p çözünürlükte çalışıyor. Anti-Aliasing konusunda ise PlayStation 4 Pro haliyle standart sürüme göre daha iyi bir iş çıkarıyor. Aynı şekilde doku filtre kalitesi de PlayStation 4 Pro üzerinde biraz daha iyi. Ek olarak PlayStation 4 Pro sürümünde motion blur efekti eklenmiş.

Frame rate ise iki konsolda da 60FPS ancak bu oynanış esnasındayken geçerli. Yani ara sahneler 30FPS olarak çalışıyor. Oynanış sabit 60 olmasa da performansı fena değil. Özellikle henüz demo olduğunu düşünürsek. 

Nier: Automata, 7 Mart tarihinde Kuzey Amerika, 10 Mart tarihinde ise Avrupa’da çıkış yapacak. Oyun PlayStation 4’ün yanı sıra Steam için de çıkış yapacak.

 

BİR CEVAP BIRAK