Ana sayfa Oyun Haberleri Nintendo Wii U’daki Hatasını Telafi Edecek Gibi Görünüyor

Nintendo Wii U’daki Hatasını Telafi Edecek Gibi Görünüyor

439
0
PAYLAŞ
Nintendo_Wii_Udaki_Hatasn_Telafi_Edecek_Gibi_Gyrynyyor

Geçtiğimiz hafta içinde yapılan canlı yayından bu yana Switch gündemden düşmek bilmiyor. Belli ki Nintendo hiç olmadığı aktif bir rol oynayacak. Bununla birlikte, firmanın önemli isimlerinden olan Reggie Fils-Aime ise üçüncü parti firmalar için önemli açıklamalar yapmaya da devam ediyor.

Nintendo firmasının yeni konsolu Switch, 3 Mart 2017 tarihinde bizlerle buluşacak. Bizlere sunduğu oynanış stili ile adından epeyce söz ettiren konsol, bu duruma çıkışından sonra da devam edecekmiş gibi görünüyor. Ancak tabi ki sunulacak olan oyun desteği bu noktada önemli bir etken olacak. Bildiğiniz gibi Wii U konsolu, her ne kadar kaliteli yapımlara ev sahipliği yapmış olsa da, yine de üçüncü parti firmalar için birçok yönden pek de elverişli bir konumda yer alamamıştı. Ne var ki, Projared tarafından Reggie Fils-Aime ile yapılan röportaj sırasında ortaya çıkan bilgiler, üçüncü parti firmaların yüzünü güldürecek. Öyle ki, “Üçüncü parti firmaların istediği geniş, büyüyen bir kurulu sistem, çalışmalarının kolay olacağı bir geliştirme ortamı, ilk satış günü olması veya indirilebilir içerik olması fark etmeksizin içeriklerinden para kazanabilir olmak istiyorlar. İstedikleri bu. Ve bunu Wii U’da tam olarak sunma imkanımız yoktu. açıklamasında bulundu Fils-Aime.

Röportajın devamında ise hayranların The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi birinci parti yazılımlara bağlı olarak alacaklarının bilincinde olduklarını dile getiren Reggie Fils-Aime, “Kendi birinci parti oyunlarımız ile çıkışımızı gerçekleştirdikten sonra, ivmeyi kaybetmeden devam edeceğiz ve üçüncü parti firmalar için fırsat yaratacağız.”  diyerek sözlerini bitirdi.

Görünen o ki, bu defa Nintendo Switch ile üçüncü parti geliştiricilere beklenen desteği sunacakmış gibi görünüyor. Tabi ki bunu zaman ve çıkış sonrasında sergilenecek olan performans gösterecek.

 

BİR CEVAP BIRAK