Ana sayfa Oyun Haberleri Phil Spencer, Project Scorpio’yu Denedi

Phil Spencer, Project Scorpio’yu Denedi

472
0
PAYLAŞ
Phil_Spencer_Project_Scorpioyu_Denedi

Project Scorpio konsolunu henüz cismen olarak görebilme fırsatına henüz nail olamamış olsak da, hakkında yeni yeni haberler gelmeye de devam ediyor. Microsoft şimdilik konsolu ne zaman göstereceği konusunda kararsız, ama testler devam ediyor. Phil Spencer ise konsolun prototipi hakkındaki ilk görüşlerini bizlerle paylaştı.

Microsoft henüz resmi duyuruyu yapmamış olsa da, gelişmiş Xbox One modeli olan ve şu anlık Project Scorpio adıyla anılan konsolun bu yılın sonlarına doğru çıkması bekleniyor. Aynı PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarında da olduğu gibi, Xbox One ve Project Scorpio konsollarınında da oyun kütüphanesi aynı olacak, ama hem mevcut Xbox One oyunlarını, hem de geriye uyumluluk sayesinde Xbox 360 oyunlarını yeni konsolumuzda gerçek 4K kalitesinde oynayabileceğiz. Ancak gelin görün ki, konsolu ilk kez ne zaman görebileceğimiz belli değil. Hatta Microsoft, E3 2017 fuarında gösterip göstermeme konusunda bile kararsız. Öte yandan, firma içerisinde de Project Scorpio ile ilgili testler halihazırda devam ediyor. Phil Spencer ise bu isimlerin haliyle başında geliyor.

Sizlerin de hemen yukarıdaki Twitter gönderisinde de gördüğü üzere, Phil Spencer, Scorpio konsolunun prototipinde ilk oyunlarını oynamış. Oyunların oldukça iyi oynandığını söyleyen Spencer, konsolun iyi göründüğünü de sözlerine eklemiş.

Bunlar tabi ki konsol ve geliştirici ekip adına olumlu gelişmeler, ama açıkçası konsolu cismen görebilsek iyi olurdu. Umarız E3 2017 fuarı bunun için uygun bir zamanlama olur; çünkü, gerçekten çok merak ediyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK