Ana sayfa Oyun Haberleri Project Scorpion’un Çıkış Tarihi E3 2017’de Açıklanabilir

Project Scorpion’un Çıkış Tarihi E3 2017’de Açıklanabilir

468
0
PAYLAŞ
Project_Scorpionun_yOkA_Tarihi_E3_2017de_Ayklanabilir

Hatırlayacağınız üzere, Xbox One konsolunun en gelişmiş versiyonu olan Project Scorpio / Xbox One Scorpio, E3 2016 fuarındaki Microsoft sunumunda resmi olarak duyurulmuştu. 8 çekirdekli işlemci ile 6 teraFLOPS işleme gücüne sahip olacak bu en gelişmiş modelin, 320 GB/s hafıza bant genişliği ile oyunlar için gerçek 4K ve VR teknolojisi için tam uyumluluk sağlayacağı onaylandı. Her şey iyi, güzel ve hoş da, bu konsol ile ne zaman buluşacağız?

Yılın ilk büyük fuarı olan E3 2017 fuarına daha epey bir zaman var, ama Microsoft çoktan suları ısıtma çalışmalarına başlamış bile… Bunun ilk işareti ise Phil Spencer tarafından atılan bir Tweet ile ortaya çıktı.

Sizlerin de hemen yukarıda gördüğü üzere Xbox platformunun başındaki isim olan Phil Spencer, E3 2017 fuarını büyük bir sabırsızlıkla beklediğini dile getirmiş. Buna ek olarak da Xbox müşterileri için Xbox platformu üzerine planlar yaptıklarını ve 2017 yılının güzel bir yıl olacağını da sözlerine eklemiş.

E3 fuarlarının Microsoft cephesi açısından hem önemli, hem de uygun fuarlar olduklarını biliyoruz. Geçtiğimiz sene resmi olarak duyurulan Xbox One S ve Project Scorpio, buna iki güzel örnek olarak karşımıza duruyorlar. Peki Project Scorpio konsolunun resmi tarih duyurusu da neden E3 2017 fuarında yapılmasın? Belki de Phil Spencer ağabeyimiz onun heyecanı içindedir, kim bilir?

Öte yandan, dün itibarıyla Microsoft için bir başka önemli isim olan Major Nelson da Twitter üzerinden durum güncellemesi yapmaktan geri durmadı.

Belli ki Major Nelson ağabeyimiz de geri sayıma başlamış. Bunun heyecanı arttırmak için yapılmış olan bir girişim olduğu çok açık ve anlaşılacağı üzere, 13 Haziran 2017 tarihinde başlayacak olan E3 2017 fuarına 159 gün kalmış.

Phil Spencer ve Major Nelson tarafından yapılan durum güncellemeleri bir araya getirilince, Xbox Scorpio için resmi tarih duyurusu ihtimali oldukça güçleniyor, ama yine de bekleyip de görmek en iyisi olacaktır. Bizi takipte kalın!

 

BİR CEVAP BIRAK