Ana sayfa Genel Resident Evil 7 Yeni Detaylarıyla Göz Dolduruyor

Resident Evil 7 Yeni Detaylarıyla Göz Dolduruyor

441
0
PAYLAŞ
Resident_Evil_7_Yeni_Detaylaryla_Gyz_Dolduruyor

Gün geçtik Resident Evil 7: Biohazard ile ilgili daha fazla detay gün yüzüne çıkmaya başladı. Kısa bir süre önce oyunun ön-inceleme sürümüne erişim sağlamış olan Biohazard France, heyecan verici yepyeni detayları bizlerle paylaştı.

İlk duyurulduğu E3 2016 fuarı sonrasında, konsepti nedeniyle olumsuz yönde büyük bir tepki çeken Resident Evil 7: Biohazard için Capcom firması, elindeki kartları dolaylı yoldan yavaş yavaş oynamaya devam ediyor. Oyunun ön-inceleme sürümüne erişim sağlamış olan Biohazard France sitesinin derlemesinin İngilizce diline çevrilmesi ile ortaya çıkan yeni detaylar, Resident Evil 7: Biohazard oyununa olan ilginin biraz daha artmasına neden olabilir. Anlaşılan o ki, Capcom çoğu detayı sonlara saklamış.

Resident Evil 7 Yeni Detaylarıyla Göz Dolduruyor

Öncelikle, serinin önceki oyunlarından iki karakter ismen de olsa Resident Evil 7 oyununda karşımıza çıkacak. Bunlardan bir tanesi, Resident Evil Outbreak oyunundan tanıdığımız Alyssa Ashcroft. Senaryonun üçüncü bölümünde bulacağımız bir gazetede, Alyssa Ashcroft tarafından kaleme alınmış olan Dulvey kasabasında şüpheli kayboluşlar yaşandığı bir makaleye denk geleceğiz. Yine aynı bölümde, Resident Evil: Revelations oyunundan tanıyacağımız Clive O’Brian tarafından imzalanmış bir de belge bulunuyor.

Oyunun başlangıcında kısıtlı bir envanterimiz bulunacak, ama bulacağımız bir sırt çantası ile envanterimizi dört haneye çıkartabileceğiz. Bu sayı en fazla on altı olacak. Yani fazla eşyalar için geri dönmek durumunda kalabileceğiz.

Hatırlayacağınız üzere, Resident Evil 7: Biohazard demosunda telefonda bizimle konuşan ve kimliği belirsiz olan bir ses vardı. Bu ses, bizi oyun boyunca malikanenin çeşitli noktalarından aramaya devam edecek, ama bu arayışlar kafasına estiği zamanlarda değil, malikaneden kurtulmak için tamamladığımız her bir adımı attığımızda olacak. Yani attığımız adımın başarılı olup olmadığını çalan telefondan anlayacağız.

Serinin önceki oyunlar, ki bu Resident Evil 0, 1, 2, 3 ve CODE: Veronica X oyunları için geçerli, bulduğumuz bir anahtar ile işimiz kalmadığı zaman, oyun bize anahtarı atıp atmayacağımızı soruyordu. Resident Evil 7: Biohazard oyununda da çeşitli kapıları açmak için belirli anahtarlar bulacağız, ama malikane genelinde o anahtara ihtiyacımız kalmayacak olsa bile anahtarı atıp atmayı istemediğimiz sorulmayacak. Anahtarın safhalarında kullanılıp kullanılmayacağı tamamıyla belirsiz olacak. Yani olur da işimize yarayacak olan bir anahtarı yanlışlıkla atarsak, geri dönecek ve o anahtarı tekrardan bulmamız gerekecek.

Oyunun fragmanlarında gördüğümüz beyaz minibüs, görünüşe göre dükkan görevi görecek. Yani malikane boyunca topladığımız Old Coin‘ler ile bu beyaz minibüse gelip, silahlarımız ve karakterimiz için geliştirmeler yapabilecek, hatta yeni silahlar bile alabileceğiz. Buna ek olarak, malikanenin çeşitli noktaları da dükkan görevinin göreceğini söyleniyor.

Resident Evil serisinin genelinde böcekler tabi ki de olmazsa olmazlardandır. Salgın dolayısı ile enfeksiyona uğramış örümcekler, arılar, kurtçuklar vb. böceklerle oyunların hemen her yerde karşılaşabiliyoruz. Başımıza zaman zaman ciddi anlamda bela olabilen bu misafirperver dostlarımız, Resident Evil 7: Biohazard oyununda da karşımıza çıkacaklar. Serinin önceki oyunlarına göre biraz daha küçük boyutlu olmalarının yanı sıra, kimi zaman tek başlarına kimi zaman da sürü halinde üzerimize saldırabilecekler.

Resident Evil 7: Biohazard oyunu ile ilgili olarak verilen bir diğer bilgi ise, Silent Hill mantığında ilerleyecek olan bir harita sisteminin bulunacak olması. Bildiğiniz gibi Silent Hill serisinde, ilerleyişimiz sırasında bulduğumuz notlar ve üzerinde belirli noktaların işaretlendiğini başka haritalar ile gideceğimiz yeri öğreniyorduk. Hatta kilitli olan bir kapıyı karakterimiz haritamızın üzerinde işaretliyor ve bulduğumuz anahtar ile o kapıya dönmemiz kolaylaşıyordu. Resident Evil 7: Biohazard oyununda ise buna benzer bir sistem kullanılacak. Yani senaryo boyunca yapacağımız ilerleyişe dair güncellemeler haritamıza eklenecek. Dolayısıyla da gidişatımızı daha kolay takip edebileceğiz.

Son olarak, yine senaryo boyunca gizli hazinelerin bulunduğu mekanları gösteren fotoğraflar yer alacak, ama bu fotoğraflar kısmı olarak bozuk olacağı için hazinenin yerini tam olarak saptayamayabileceğiz. Ne var ki, bulacağımız kimyasal bir sıvı ile bu fotoğrafları tamir edebilecek ve hazineni yerini rahatlıkla görebilir hale gelebileceğiz.

 

BİR CEVAP BIRAK