Ana sayfa Oyun Haberleri Resident Evil 7 Zorluğuyla Canımıza Okuyacak

Resident Evil 7 Zorluğuyla Canımıza Okuyacak

450
0
PAYLAŞ
Resident_Evil_7_Zorluuyla_Canmza_Okuyacak

Resident Evil serisinin en yeni oyunu olan Resident Evil 7: Biohazard için üç haftadan az bir zaman kaldı. Capcom tarafından serinin özüne doğru birçok adımın atıldığı son oyunun zorluk açısından da serinin ilk oyunlarını hiç de aratmayacağı söyleniyor.

Özellikle de Resident Evil 4 sonrasında köklerinden kopmaya başladığını görülen Resident Evil serisi, altıncı oyunu ile birlikte Tomb Raider ve Uncharted serilerine kafa tutar hale gelmişti. Öyle ki, yeni nesil Umbrella şirketinin planlarını bozabilmek için soluk soluğa bir maceranın içine dalmıştı. Ancak oyunun satış başarısı açısından, baz alındığı Resident Evil 5 oyununun bir hayli gerisinde kalması Capcom firmasını bir çıkmaza sokmuştu. Aradan geçen dört yıllık bir zaman zarfından sonra ise Resident Evil 7: Biohazard karşımıza çıktı.

İlk duyurulduğu günden bu yana gerek Capcom firması ile yapılan röportajlarda, gerekse de fuarlar ve etkinlikler kapsamında verilen bilgiler doğrultusunda Resident Evil 7: Biohazard oyununun serinin özüne dönüş yolunda güçlü bir adım olduğunu görmüş olduk. Özellikle de araştırma, korku ve bulmaca ögelerinin olduğu gibi geri dönmesi büyük ölçüde yüzümüzü güldürmüştü. Geriye ise merak edilen tek bir nokta kalıyordu… Oyunun zorluğu ne seviyede olacaktı? Serinin ilk oyunları gibi zorlayıcı olacaktı mı, yoksa son oyunları gibi bizleri pek fazla sıkıntıya sokmayan bir gidişat mı sunulacaktı? Capcom firmasından Hajime Horiuchi bu konudaki merakımızı gidermekten geri durmadı.

Official Xbox Magazine dergisi tarafından yapılan bir röportaj sırasında konuşan Baş Oyun Tasarımcısı Hajime Horiuchi, Resident Evil 7: Biohazard oyununun serinin önceki oyunlarından biraz daha zor olacağını doğruladı.

“Korku yönüne daha fazla odaklanmayı istedik. Oyunun çok kolay olması ve düşmanlarla olan karşılaşmaların büyük bir sorun teşkil etmemesi durumunda oyuncuların gerilimi, kaygıyı hissedemeyeceğinden korkmuştuk. Teke tek kalma durumunda bile o düşmanın sizi öldürebilmeye yeterli olacağından emin olmayı istedik.”

Hatırlayacak olursanız, geçen ay projenin başında bulunan isim olan Jun Takeuchi tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Resident Evil 7: Biohazard oyununun zorluğunun performansımız ile bağlantılı olacağını öğrenmiştik. Anlaşılan o ki, bu defa bizi gerçekten zorlu bir oyun bekliyor.

PlayStation 4PC ve Xbox One için geliştirilmekte olan Resident Evil 7: Biohazard, 24 Ocak 2017 tarihinde piyasaya çıkacak.

 

BİR CEVAP BIRAK