Ana sayfa Oyun Haberleri Resident Evil 7’nin Çözünürlük ve FPS Detayları Kesinleşti

Resident Evil 7’nin Çözünürlük ve FPS Detayları Kesinleşti

502
0
PAYLAŞ
Resident_Evil_7nin_yOyzynyrlyk_ve_FPS_Detaylar_KesinleAti

Önümüzdeki yılın bomba gibi bir açılış ile başlamasında payı olacak oyunlardan bir tanesi de Resident Evil 7: Biohazard olacak. E3 2016 duyurusu sırasında çıkış tarihi de verilen oyunumuz, bir kez daha tekrarlamak gerekirse, Xbox OnePC ve PlayStation 4 ve 24 Ocak 2017 tarihinde piyasaya çıkacak. PlayStation 4 Pro desteğinin de sunulacağı Resident Evil 7: Biohazard için PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarının ekran çözünürlüğü ve çerçeve hızı Capcom tarafından onaylandı.

Mevcut nesildeki konsolların ve son teknolojiye sahip ekran kartlarının piyasadaki yerlerini alışlarından sonra, oyuncular tarafından artık daha çok merak edilen şeylerin başında ise piyasaya sürülen ve / veya geliştirilme aşamasında olan oyunların ekran çözünürlüğü ve FPS hızı geliyor. Özellikle de 60 FPS hızının aksiyonun yoğun olduğu noktalarda seyir zevkini arttırdığı bir gerçek. Bunu iyi bilen yapımcılar ise oyunlarını mümkün olabildiğince 60 FPS desteği ile satışa sunmaya çalışıyorlar. Bu her ne kadar HD Remaster oyunların büyük bir çoğunluğunda karşımıza çıkıyor olsa da, Resident Evil: Revelations 2 (PlayStation 4, PC ve Xbox One versiyonları) ile Project C.A.R.S. gibi oyunlarda bu desteği görebilmek mümkün oluyor. Şimdi bu listeye Resident Evil 7: Biohazard oyunu da ekleniyor.

GamingBolt sitesi tarafından yapılan röportaj sırasında konuşan üretici Masachika Kawata, Resident Evil 7: Biohazard oyununun teknik detaylarına değindi. Yaptığı açıklamada, oyunun PlayStation 4 ve Xbox One üzerinde 1080p çözünürlük desteği ile 60 FPS hızında çalışacağını onayladı. Bu bilgiye ek olarak, oyunun Xbox One S, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro versiyonlarında ise HDR desteğinin sunulacağını sözlerine ekledi.

 

BİR CEVAP BIRAK