Ana sayfa Oyun Haberleri Resident Evil 7’nin Zorluğu Bize Uyum Gösterecek

Resident Evil 7’nin Zorluğu Bize Uyum Gösterecek

446
0
PAYLAŞ
Resident_Evil_7nin_Zorluu_Bize_Uyum_Gysterecek

Neredeyse hafta geçmiyor ki Resident Evil 7: Biohazard ile ilgili yeni bir haber daha gelmesin. Klasik bir Capcom prosedürü olarak uzun süren sessizliği ardından bilgi bombardımanına tutuluyor olmamız, esasında firmayı yakından tanıyanlar olarak yabancı olduğumuz bir durum değil. Bu sefer ise oyunda karşılaşacağımız zorluk seviyesine değiniliyor.

Resident Evil 7: Biohazard ile seri açısından uzun zamandır özlem duyulan ‘korku’ ve ‘hayatta kalma’ ögeleri geri dönecek. Tabi ki söz konusu hayatta kalma ögesi ve bu zamana kadar gördüğümüz fragmanlar ve oynanış videoları olunca, oyuncular olarak ister istemez ölmekten de korkabiliyoruz. Peki Resident Evil 7: Biohazard oyununun zorluğu nasıl olacak? Çok mu zor olacak, yoksa çok mu kolay olacak? İlk duyurulduğu günden bu yana oyun ile ilgili birçok röportajlar yapıldı, ama şu zamana kadar oyunun zorluğunun ne derece olacağına pek değinilmemişti. Official PlayStation Magazine UK dergisi tarafından projenin başındaki isim olan Jun Takeuchi (ki kendisi Resident Evil 5 oyununun da geliştiricisiydi) ile yapılan röportaj, oyundaki zorluğun nasıl olacağını ortaya çıkardı.

Jun Takeuchi tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamaya bakılırsa, Resident Evil 7: Biohazard oyununda bizleri bekleyecek olan zorluk, Resident Evil 4 oyununda kullanılan sisteme yakın olacakmış. Bir diğer deyişle, diyelim ki oyunun belirli bir noktasında bizden beklenen hamleyi zamanında yapamadığımız için birçok defa öldük veya sıkıntı yaşadık, oyun performansımıza otomatik olarak adaptasyon sağlayacak ve o yeri bizim için birazcık kolaylaştıracak. Böylece de yolumuza kaldığımız yerden devam edebileceğiz.

Açıkçası serinin önceki oyunlarında deneyimlediğimiz bazı şeylerin Resident Evil 7: Biohazard ile geri dönüyor olmalarını görmek sevindirici. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yeni oyunda kullanılan ve Resident Evil 4 oyunundakine yakın olan bu sistem sizce iyi mi?

PlayStation 4PlayStation 4 ProXbox One ve PC için geliştirilmekte olan Resident Evil 7: Biohazard, 24 Ocak 2017 tarihinde bizlerle olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK