Ana sayfa Oyun Haberleri Resident Evil: Vendetta’nın Hikaye Özeti Ortaya Çıktı

Resident Evil: Vendetta’nın Hikaye Özeti Ortaya Çıktı

452
0
PAYLAŞ
Resident_Evil_Vendettann_Hikaye_yozeti_Ortaya_yOkt

Resident Evil: Damnation sonrasında sil baştan alınan Resident Evil CGI film serisinin ilk üyesinin Resident Evil: Vendetta olacağı geçtiğimiz yılın Ekim ayında kesinlik kazanmıştı. Chris Redfield, Leon Scott Kennedy ve Rebecca Chambers karakterlerini göreceğimiz yeni filmin hikaye özeti ortaya çıktı.

Psycho-Pass romanının yazarı olan Makoto Fukami tarafından yazılacak olan senaryosu her ne kadar kendisine özgü olacak olsa da, Resident Evil: Vendetta  animasyon filmi gidişat olarak Resident Evil serisinin ilk oyununa bağlı olarak ilerleyecek. Bu bağlamda da ilk yayınlanan fragmanı ile bunun ne derece doğru olduğu da ortaya çıktı. Peki filmde dönecek olan dolap nedir?

Haberimizin bundan sonrası hikayeye dair spoiler içereceği için, bütün her şeyi filmi izlerken öğrenmek isteyen takipçilerimizin haberimizin bundan sonrasını okumamalarını önemle rica ediyoruz.

Kısa bir süre önce Resident Evil: Vendetta için yayınlanmış olan yeni ekran görüntülerinden sonra, filmin hikayesine dair özet bir bilgi ortaya çıktı. İçeriğine bakacak olursak, senaryo olarak ilk oyuna bir parça benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Öyle ki, yayınlanmış olan ilk fragmanda, Chris ve beraberindekilerin gizemli bir konağa giriş yaptıklarını görmüştük. Bu konak, esasında yasa dışı B.O.W. satışlarının gerçekleştirildiği bir konak olarak karşımıza çıkacak. Chris Redfield tarafından yapılan araştırma ise onu Glenn Arias isimli ve uzunca bir süredir aranan bir suçluya yönlendirecek. Tabi ki bu noktada da şok edici bir gerçek ortaya çıkacak. Ne olduğu ise şimdilik belirsiz.

Öte yandan, senaryoya göre bir üniversitede profesörlük yapan Rebecca Chambers ise Resident Evil 0 oyunundaki konumundan çok da farklı olmayan bir konumda bulunuyor. Yani yaşayan ölülerin karıştığı gizemli hadiseleri araştırıyor olacak. Tabi ki bu araştırma ise onu yeni bir virüsün var olduğu noktasına getirecek. Bunun sonucunda ise Chris ile Rebecca, Resident Evil oyunundan sonra yeniden bir araya gelecekler. Peki böylesi bir durumda Leon Scott Kennedy hiç kusur kalır mı? Tabi ki de hayır! Öyle ki, Leon, anahtar bir bilgiye sahip olduğu için bir şekilde senaryoya dahil oluyor.

Hatırlayacağınız üzere Leon ve Chris birbirlerinin varlığından haberdar olsalar da, ilk kez Resident Evil 6 oyununda karşı karşıya gelmişlerdi. Resident Evil: Vendetta ise ikinci buluşmaları olacak. Bulundukları nokta ise Resident Evil 6 ile benzerlik gösteriyor diyebiliriz. Öyle ki, Glenn Arias, büyük çaplı bir B.O.W. saldırısı yapmak üzere ve Rebecca, Chris ve Leon, New York şehrine sıçrayacak olan bu zamana karşı mücadelede Glenn Arias’ı bir an evvel durdurmak ve bir kez daha insanlığı kurtarmak zorunda kalacaklardır.

 

BİR CEVAP BIRAK