Ana sayfa Oyun Haberleri Rise of the Tomb Raider İçin Baş ve Göz Takip Desteği Geliyor

Rise of the Tomb Raider İçin Baş ve Göz Takip Desteği Geliyor

478
0
PAYLAŞ
Rise_of_the_Tomb_Raider_yin_BaA_ve_Gyz_Takip_Destei_Geliyor

Rise of the Tomb Raider oyununun PC versiyonu, teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya devam ediyor. Crystal Dynamics tarafından yapılan açıklama ile oyunumuz, Head Tracking ve Eye Tracking desteğine kavuşacak.

Gelişen teknoloji ile birlikte, video oyunlarında kullanılan teknoloji de haliyle gelişiyor. 1915 yılından bu yana gelişerek hiç olmadığı kadar etkileyici hale gelen ve aktif olarak oyunlarda da kullanılmaya başlanan 3D ve geçtiğimiz sene ile birlikte hayatımıza giren VR teknolojileri bunlara iki sağlam örnek olarak gösterilebilir. Her iki teknoloji de bizlere oyunların içindeymiş hissiyatı yaratma amacını gayet iyi bir şekilde yerine getiriyor. Öte yandan yepyeni teknolojiler de zaman geçtikçe oyun dünyasındaki yerlerini almaya başlıyorlar. Head Tracking ve Eye Tracking teknolojisi de bunlardan yenileri olarak listemize ekleniyorlar. Halihazırda Deus Ex: Mankind Divided, Tom Clancy’s The Division, Steep ve Watch_Dogs 2 oyunlarında kullanılan bu iki teknoloji, şimdi de Rise of the Tomb Raider oyununun PC versiyonu için de sunulacak.

Crystal Dynamics tarafından yapılan açıklama ile Rise of the Tomb Raider, Tobii şirketi ile yapılan ortalık neticesinde, yakın bir zamanda Head Tracking ve Eye Tracking desteğine kavuşacak. Klavye ve fare veya kontrol kolu ile eşleştirilecek olan bu teknoloji sayesinde, ekrana bakarken, arkasına saklanacak bir yer ararken veya bir hedefe nişan alırken hareketlerimizi doğrudan oyuna aktararak, daha zengin ve daha etkileyici bir deneyim yaşamamızı sağlayacak.

 

BİR CEVAP BIRAK