Ana sayfa Oyun Haberleri Scalebound İptal Edildi!

Scalebound İptal Edildi!

459
0
PAYLAŞ
Scalebound_ptal_Edildi

Oyun iptal haberleri erteleme haberleri kadar sık rastladığımız bir durum değil, ama iş önemli yapımlara gelince, etkisinin büyük olduğu da su götürmez bir gerçek. İlk olarak E3 2014 fuarındaki Microsoft sunumunda duyurulmuş olan Scalebound, ne yazık ki dün itibarıyla resmi olarak iptal edildi.

Bayonetta, Bayonetta 2 ve Vanquish oyunlarıyla tanıdığımız PlatinumGames stüdyosu bir yandan NieR: Automata ile haşır neşirken, diğer bir yandan ise Xbox One ve PC için geliştirilmekte olan aksiyon RPG oyunu Scalebound ile meşgul oluyordu. Esasında geçtiğimiz sene piyasaya çıkması beklenen bu önemli oyun, ne yazık ki ertelenmişti. Bu zamanlarda çıkması beklenen Scalebound oyununun Microsoft tarafından yapılan bir duyuru ile iptal edildiği ortaya çıktı.

Yaklaşık dört yıllık bir geliştirme sürecinden sonra oyunun neden ertelendiği konusunda kesin bir şey söylenmiyor, ama Eurogamer sitesine bakılırsa, kararın Microsoft ve Platinum Games arasındaki ilişkinin geliştirme aşamasında yaşanan aksilikler ve Scalebound oyununun belirtilen tarihe yetiştirilememesi nedeniyle bozulduğu için alındığı söyleniyor.

Şimdilik projenin başka bir geliştirici ile hayata döndürülüp döndürülmeyeceği belirsiz, ama işin gerçeği şu ki, Scalebound gün ışığını göremeyecek ve bu bizler için üzücü bir haber oldu diyebiliriz.

 

BİR CEVAP BIRAK