Ana sayfa Oyun Haberleri Shenmue HD Remaster İçin Çalışmalar Başlamış Olabilir

Shenmue HD Remaster İçin Çalışmalar Başlamış Olabilir

452
0
PAYLAŞ
Shenmue_HD_Remaster_yin_yOalAmalar_BaAlamA_Olabilir

E3 2015 fuarında duyurulan Shenmue III için açılmış olan bağış kampanyası, oldukça yoğun bir ilgiye maruz kalmıştı. Öyle ki, hatta rekor bile kırılmıştı. Kırılan bu rekor karşısında ise Sega firmasının Avrupa kanadının Pazarlama Müdürü Jon Rooke ise derhal ilk iki oyunu HD Remaster olarak piyasaya sürmenin yollarını aramaya başlamıştı. Bu araştırma bir şekilde sonuç vermiş olabilir.

Dreamcast için 29 Aralık 1999 tarihinde piyasaya sürülen Shenmue oyununda, Ryo Hazuki olarak 1986 yılında Yokosuka şehrinde babamızın kurban gittiği cinayeti araştırmak için yola çıkıyorduk. Kanıtları araştırarak, nesneleri inceleyerek ve yapay zeka tarafından yönetilen karakterlerle konuşarak sonuca ulaşmaya çalıştığımız oyunumuz, açık dünya oynanışa sahip bir oyun olarak piyasaya çıkmıştı. Gördüğü yoğun ilgiden sonra, haliyle de devam oyunu olan Shenmue II piyasaya çıkmıştı. Ancak ikinci oyundan sonra, seri bir nevi sırra kadem basmıştı. Ta ki E3 2015 yılında duyurulmuş olan Shenmue III oyununa kadar. Projenin başındaki isim olan Yu Suzuki tarafından açılan bağış kampanyasına gösterilen yoğun ilgi hem rekor kırmış, hem de oyuncuların üçüncü oyunu ne denli büyük bir özlemle beklediğini de ortaya koymuş oldu. Öte yandan, bu yoğun ilgi Sega firmasının Avrupa kanadında çalışan Pazarlama Müdürü Jon Rooke’u da harekete geçirmiş oldu. Öyle ki, 2015 yılının Ekim ayında ortaya çıkan bir haber ile kendisinin ilk iki oyunu HD Remaster olarak mevcut nesle taşıma yollarını araştırmaya başladığını öğrenmiştik. Ne var ki, bu haberden sonra herhangi bir yeni gelişme olmamıştı. Ta ki bugüne kadar… Sega Nerds tarafından fark edilen ve Tssz tarafından verilen bir bilgiye göre, Sega Europe tarafından shenmuehd.com ve shenmueremastered.comadı altında alan adları alındı.

Görünüşe göre, alan adları geçtiğimiz Eylül ayı içinde alınmış. Ancak o zamandan bu yana Sega tarafından hiçbir şekilde duyurusu yapılmadı. Öte yandan, bunun gerçekten de Shenmue HD Remastered anlamına gelmeyeceği, üçüncü parti geliştiricilerin bu alan adlarını almamaları için alınmış bir önlem olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK