Ana sayfa Oyun Haberleri Sony, Guerrilla Cambridge Stüdyosunu Kapatıyor

Sony, Guerrilla Cambridge Stüdyosunu Kapatıyor

434
0
PAYLAŞ
85877_550x250
Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, Guerrilla Cambridge stüdyosunu kapatıyor. Firma yaptığı bir duyuru ile açıkladı. Sony, yaptığı açıklamasında, “mümkün olduğunca çalışanları diğer projelere yeniden dağıtmaya” çalışacaklarını ve yerel geliştiricilere işe alım konusunda yardımcı olabileceklerini belirtti. 

Sony şirketin tüm proje ve kaynak portföyünü inceledikten sonra kapatma kararının alındığını belirtti ve “Stratejik hedeflerimize ulaşabilmek için Avrupa stüdyolarının yapısında bazı değişiklikler yapmak gerek.” diye de ekledi.

Ayrıca Sony tarafından şu açıklama da yapıldı.

“Bunun diğer stüdyolar ile birlikte heyecan verici yeni projeler üzerinde (PlayStation VR projeleri dahil olmak üzere) çalışan yüksek nitelikli personel kaybetme riski anlamına geldiğini biliyoruz. İleride daha güçlü bir konuma gideceğimize ve oyuncularımıza en yüksek kalitede mümkün olan en iyi içeriği sunabileceğimize inanıyoruz. Bu karar, Guerrilla Cambridge’in inanılmaz oyunlar ve servisler sunduğu gerçeğini değiştirmemelidir.”

Daha önce SCE Cambridge Studio olarak da bilinen Guerrilla Cambridge stüdyosu, 4 Temmuz 1997 yılında kurulmuştu ve stüdyonun en bilinen projeleri ise MediEvil, Primal, Ghosthunter, Killzone: Mercenary, LittleBigPlanet (PSP) ve RIGS: Mechanized Combat League adlı oyunlardı.

Ek olarak Guerrilla Cambridge stüdyosunun, Horizon: Zero Dawn üzerinde çalışan ve Killzone markasının yaratıcısı olan Guerrilla Games’ten ayrı olduğunu belirtelim. 

 

BİR CEVAP BIRAK