Ana sayfa Oyun Haberleri Sony Playstation Experience 2016 Değerlendirmesi

Sony Playstation Experience 2016 Değerlendirmesi

461
0
PAYLAŞ
sony-playstation-experience-2016

Bu seneki PSE etkinliği hepimizi şaşırtmayı başardı. Öncelikle Sony E3 2016‘ya oranla PSE 2016’da çok daha fazla oyun tanıtımı yaparak bu etkinliği heyecanlı tutmayı başardı. Birçok yeni oyun ve önceden duyurulan oyunların yeni çıkacak güncelleştirmelerin duyurulduğu etkinlikte, hiç kuşkusuz en büyük etkiyi oyun geliştirici Naughty Dog firmasının sürpriz bir şekilde teaser gösterdiği iki oyun yaptı diyebiliriz. Naughty Dog  daha Mayıs 2016‘da çıkardığı Uncharted 4 oyununun sonrasında geçen yeni bir Uncharted oyununu bizlere sundu. Uncharted: Lost Legacy ismini taşıyacak oyunun en büyük sürprizi ise ana karakterinin Nathan Drake olmayışı. Naughty Dog  Uncharted 2 ve Uncharted 3 oyunlarından tanıdığımız Chloe Frazer karakterini geri getirmekle kalmayıp, bize oyunun ana kahramanı olarak da Chloe’nin kontrolünü vermiş durumda. Grafiksel anlamda PS4 sınırlarını zorlayan Naughty Dog  alternatif bir oyun girişimi ile bakalım ne kadar başarılı olucak. Uncharted serisinin bu gün kü popülerliğine gelmesin de Nathan Drake karakterinin önemli pay oynadığını düşünürsek. Chloe’i kontol ettiğimiz bir Uncharted oyunun nasıl olacağı hala bir soru işareti.

Etkinliğe damga vuran bir başka ve belki de en önemli oyun duyurusu ise yine  Naughy Dog tarafından geliştirilen  The Last Of Us 2 oldu. İlk oyun PS3 platformuna çıktığında oyunseverler tarafından oldukça sevilen ve çok fazla beğeni alan The Last Of Us oyunun popülerliğini bir remastered versiyonu ile PS4’e de taşımıştı. Ancak kimse bir ikinci oyunun gelebileceğini hesaba katmamıştı. Hikaye ve oyun mekanikleri olarak o kadar kusursuz bir tecrübe yaşatmıştı ki The Last Of Us, oyun tek başına herkesi tatmin etmişti. Ancak 2013’ten beri bir devam oyunu hakkında hiçbir şey söylemeyen Naughty Dog PSE 2016’da yayınladığı fragman ile bütün playstation oyuncularını inanılmaz bir şekilde heyecanlandırmayı başardı.

Özellikle PlayStation VR başlığına yönelik bir çok oyunun da duyurulduğu etkinlikte, tanıtılan oyunlarda en çok öne çıkanlardan bazıları da şu şekilde;

Dreadnought:

Real Time Strategy türünde olan bu oyun uzayda geçen ve  uzay gemimizi kontrol ettiğimiz bir oyun. PC platformuna Eve gibi örnekleri bulunmasına rağmen PS platformunda örneği olmayan bu tür merakla beklenen oyunlar arasında.

The Last Guardian:

PlayStation oyuncularının sık sık Shadow of the Colossus‘a benzettikleri ve uzun süredir yapım aşamasında olan bu oyun geliştirilmeye başladığında oyun PS3 için geliştiriliyordu. O günlerden bugüne gelindiğinde ise PSE etkinliğinde bitirildiği açıklanan oyun 6 Aralık’tan itibaren de satışa sunulmuş olacak.

Nioh:

Dark Souls tarzı zorlayıcı bir oyun olan Nioh ise Dark Souls’dan farklı olarak bir samurai oyunu.

Horizon Zero Dawn:

Oyun aslında önceden duyurulmuş olsa da etkinlikte yeni bir trailer daha yayımlandı. Kendine has bir tarzı olan oyun. Özellikle çok merak ettiğim oyunlar arasında.

BİR CEVAP BIRAK