Ana sayfa Oyun Haberleri Square Enix Yeni Bir Patent Aldı

Square Enix Yeni Bir Patent Aldı

449
0
PAYLAŞ
Square_Enix_Yeni_Bir_Alan_Ad_Ald

Oyun dünyasının önde gelen isimlerinden olan Square Enix cephesinde gizliden bir hareketlilik başlamış da haberimiz yokmuş. Bugün ortaya çıkan bir gelişmeye bakılırsa, Japon yayıncı ve oyun geliştiricisi, yepyeni bir proje için hamlede bulunmuş ve patent almış.

Bizleri bu zamana kadar Tomb Raider, Hitman, Deus Ex ve Legacy of Kain gibi birçok kaliteli seri ile buluşturmuş olan Square Enix, bu defa kolları yepyeni bir proje için sıvadı. Bugün ortaya çıkan bir habere ve Japan Patent Office kurumuna bakılırsa, Square Enix, bahsi geçen patenti alt stüdyosu olan Studio Istolia için 2 Aralık 2016 tarihinde yeni bir alan adı almış. Başvuru ise “computer game programs (bilgisayar oyun programları); downloadable software programs for playing computer games (bilgisayar oyunları oynamak için indirilebilir yazılım programları) and video games over the Internet (internet üzerindeki video oyunları)” ve “games and playthings (oyunlar ve eğlence)” adı altında NICE  sınıflarından 9 ve 16’dan yapılmış.

Şimdilik elimizde bunlardan başka pek bir bilgi bulunmamakta, ama patent ile ilgili güncel bilgiler gelmeye devam ettikçe de sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizleri takipte kalın!

 

BİR CEVAP BIRAK