Ana sayfa Oyun Haberleri Star Wars: Battlefront 2 İçin Müjdeli Haber Sonunda Geldi

Star Wars: Battlefront 2 İçin Müjdeli Haber Sonunda Geldi

427
0
PAYLAŞ
Star_Wars_Battlefront_2_yin_Myjdeli_Haber_Sonunda_Geldi

Star Wars: Battlefront 2 ile ilgili yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. İlk başarısından sonra ikinci oyun için bir hayli istekli olan Electronic Arts ve EA DICE  ikilisi, hayranları sevindirecek bir duyuru yaptı. Öyle ki, Battlefront 2 sadece ana senaryo odaklı olarak geliştirilmeyecek.

Electronic Arts tarafından alınan Battlefield ile Star Wars serisini dönüşümlü olarak piyasaya sürme kararından sonra, sıra Star Wars serisine geldi. Bildiğiniz gibi EA DICE tarafından geliştirilmiş olan ilk Star Wars oyunu olan Star Wars: Battlefront, geçtiğimiz 17 Kasım 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştı. Her ne kadar yeni oyun hayranların tedirginliğinin aksine Battlefield serisine benzerlik göstermemiş olsa da, çoklu-oyuncu odaklı olarak geliştirilmesi ile büyük bir çoğunluk için hayal kırıklığı olmuştu. Bu durum tabi ki de ne Electronic Arts ne de EA DICE’ın dikkatinden kaçmadı. Mayıs ayında duyurulmuş olan Star Wars: Battlefront 2 için Electronic Arts cephesinden müjdeli bir haber geldi. Öyle ki, ikinci oyunun bir ana senaryosu bulunacak.

Bildiğiniz gibi ilk oyun çoklu-oyuncu anlamında başarılı bir deneyim sunuyordu, ama tabi ki her oyunun bir de ana senaryoya ihtiyacı vardır. Serinin hayranlarından da bu yönde gelen açık ve net istek doğrultusunda da Electronic Arts firmasının Star Wars serisinden sorumlu olan ismi Justin McCully, yapmış olduğu duyuruyla, EA DICE stüdyosunun Star Wars: Battlefront 2 için planlanmış olan ana senaryo içeriği için Motive Studios ile kooperatif bir çalışmaya başladığını onayladı. Şimdilik tabi ki de ana senaryonun için nasıl bir yol izleneceği belirtilmiş değil, ama yine de ilk oyunun en büyük eksiğinin giderilecek olması bizler açısından büyük bir mutluluk diyebiliriz.

 

BİR CEVAP BIRAK