Ana sayfa Oyun Haberleri Switch Üzerinde GameCube Oyunlarımızı Oynayabileceğiz

Switch Üzerinde GameCube Oyunlarımızı Oynayabileceğiz

465
0
PAYLAŞ
Switch_yzerinde_GameCube_Oyunlarmz_Oynayabileceiz

Geçtiğimiz Ekim ayının sonlarına doğru yapılan duyurusu neticesinde yeni Nintendo konsolu Switch ile tanışma fırsatı bulmuştuk. Firmanın ser verip sır vermemesi nedeniyle kullanacağı kartuş sistemi haricinde neredeyse hiçbir şeyini bilmediğimiz konsol ile ilgili birçok bilgiye sahip olmuştuk. Ancak en önemli nokta ise yeni konsolun geriye uyumluluğuydu. Raporlara göre, Virtual Console Switch ile birlikte yoluna devam edecek.

Her ne kadar Nintendo 2017 yılından önce Switch ile ilgili yeni bir bilginin gelmeyeceğini belirtmiş olsa da, çeşitli kaynaklardan yeni konsol ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Resmi açıklamaya göre Switch konsolunun kullandığı kartuş sisteminden dolayı, kutulu 3DS ve Wii U oyunlarını desteklenmeyeceğini biliyoruz. Peki ya Virtual Console?

Wii Shop Channel ve Nintendo eShop servislerinin sunduğu özel bir bölüm olan Virtual Consol sayesinde oyuncular yazılım emülasyonu ile çalıştırılan eski oyunları Wii, Wii U ve 3DS konsollarına indirerek oynayabiliyorlar. Eurogamer tarafından ulaşılan kaynaklara bakılırsa, NERD (Nintendo Avrupa Araştırma ve Geliştirme) takımı Switch için GameCube emülasyonu üzerinde çalışıyor. Hatta Super Mario Sunshine, Luigi’s Mansion ve Super Smash Bros Melee oyunları başarılı bir şekilde yeni konsol üzerinde çalıştırılmış. Buna ek olarak, Animal Crossing de dahil olmak üzere NES konsolu için çıkmış olan uyumlu oyunlar da test aşamasında olup, Wii U için çıkmış olan GameCube kolu adaptörü için destek de düşünülüyormuş.

Açıkçası raporda yer alan bilgilerin Switch konsolunu almayı isteyip de geriye uyumluluk konusunu düşünenlere ilaç gibi geleceğini söyleyebiliriz. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Switch konsolunu almayı düşünüyor musunuz?

 

BİR CEVAP BIRAK