Ana sayfa Oyun Haberleri Telltale Games PS3 ve Xbox 360 Kullanıcılarını Üzdü

Telltale Games PS3 ve Xbox 360 Kullanıcılarını Üzdü

435
0
PAYLAŞ
Telltale_Games_PS3_ve_Xbox_360_Kullanclarn_yzdy

The Walking Dead hayranı oyun severler olarak üçüncü sezonun, yani The Walking Dead: Season 3 – A New Frontier oyununu büyük bir merakla bekliyoruz. Ama 20 Aralık 2016 tarihinde yayınlanacak olan ilk iki bölüm öncesinde Telltale Games stüdyosu PlayStation 3 ve Xbox 360 kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı. Yeni sezon bu iki konsola çıkmayacak.

Telltale Games PS3 ve Xbox 360 Kullanıcılarını Üzdü

Aynı isimli çizgi romandan uyarlama olan The Walking Dead serisinin yeni sezonu ile birlikte maceramıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. İkinci sezonun birkaç yıl sonrasındaki bir zamanda geçecek olan üçüncü sezonda, Clementine Javier ve ailesi ile tanışacak ve tabi ki de muhabbetin ortasına enfeksiyonlu düşmanlarımız bir güzel limon sıkacaklar. Ne var ki, bir benzerini de Telltale Games stüdyosu PlayStation 3 ve Xbox 360 kullanıcıları için yaptı.

Stüdyonun günlük sayfası üzerinden yapılan açıklama ile The Walking Dead: Season 3 – A New Frontier PlayStation 3 ve Xbox 360 için ne dijital ne de kutulu olarak satışa sunulacak. Böyle bir kararın alınmasına neden olan gelişmenin ne olduğu herhangi bir şekilde belirtilmemiş, ama yakın bir zamanda beklenen açıklamanın yapılacağını tahmin ediyoruz.

Öte yandan, stüdyo tarafından yapılan bir diğer açıklama ise ikinci sezon ait kayıt dosyasının üçüncü sezona taşınması ile ilgiliydi. Bildiğiniz gibi The Walking Dead: Season 3 – A New Frontier oyununda, ikinci sezona ait kayıt dosyanızı kullanabiliyorsunuz. Böylece yeni sezondaki hikaye bu kayıt dosyasından etkileniyor. Eğer oyunu ikinci sezonu PlayStation 3 veya Xbox 360 platformunda oynadıysanız, Telltale Games stüdyosu tarafından yayınlanmış olan en son güncelleme ile Save Files kısmına Upload adı altında seçeneği eklenecek. Böylece kayıt dosyalarınızı internet ortamına yükleyebileceksiniz. Bu da The Walking Dead: Season 3 – A New Frontier için bir oluşturulacak olan fonun da yolunu açacak. Ancak bu işlemi tamamlayabilmek için, ikinci sezonu bitirmiş olmanız gerekiyor.

Yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra, Telltale Games stüdyosu üzerinden açacağınız hesapla giriş yapın, yüklediğiniz dosyayı bulun ve Use Save seçeneğini seçin.

Bundan sonrası tabi ki de The Walking Dead: Season 3 – A New Frontier oyunun çıkışından sonra gerçekleşecek, ama biz yine de anlatalım.

Oyunu oynayacağınız platformunuzdan The Walking Dead: Season 3 – A New Frontier oyununa girin.

‘Settings’ kısmından ‘Accounts’a gidip, Telltale Games hesabınızla giriş yapın. Ana menüden ‘Extras’ seçeneğinden ‘Import Save From Telltale Account’ı seçin. İndirme işlemi bittikten sonra ise geriye tek bir hamle kalıyor. O da, ‘Import’a basmak. Eğer işleminiz başarılı olduysa, Continue Your Story seçeneği ile hikayeye kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK