Ana sayfa Oyun Haberleri The Last of Us: Part II’nin Kadrosunda Değişiklik Var

The Last of Us: Part II’nin Kadrosunda Değişiklik Var

401
0
PAYLAŞ
The_Last_of_Us_Part_IInin_Kadrosunda_DeiAiklik_Var

PlayStation Experience 2016 etkinliğinde duyuruldu duyurulalı oyuncuların odak noktasında olan The Last of Us: Part II ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Her ne kadar bizler senaryo ve/veya oynanış anlamında ufak tefek de olsa detaylar bekliyor olsak da, bu yeni bilgi doğrudan oyunun geliştirici kadrosundan geliyor. Yeni oyunun yönetmeni ne yazık ki Bruce Straley olmayacak.

Bruce Straley tabi ki de Naughty Dog için oldukça önemli bir isim ve son zamanlarda yönetmenliğini yaptığı Uncharted 2: Among ThievesUncharted 4: A Thief’s End ve The Last of Us oyunlarının oyun dünyasında ne denli iz bıraktığını biliyoruz. Bu durumun The Last of Us: Part II ile de devam edeceğini tahmin ediyorduk ki, Sony tarafından beklemediğimiz bir haber ile karşılaştık.

Kotaku sitesine açıklamada bulunan Sony, The Last of Us: Part II oyununun yönetmen koltuğunda oturacak olan kişinin Bruce Straley değil beraberinde çalıştığı Neil Druckmann olacağını onayladı. Bu değişikliğin nedeni olarak ise, geçtiğimiz birkaç yıl içinde The Last of Us ve Uncharted 4: A Thief’s End gibi oldukça büyük başarı elde etmiş olan iki oyunun yönetmenliğini yapmış olmasından dolayı kendisine hak ettiği zamanın verilmiş olması ileri sürüldü. Bu süre zarfından sonra ise yepyeni projeler ile yine Naughty Dog stüdyosundaki yönetmenlik koltuğuna geri döneceği onaylandı.

Yönetmenlik konusunda en az Bruce Straley kadar deneyimli olduğunu bildiğimiz için Neil Druckmann’a olan güvenimiz tam ve en az ilk oyun kadar kaliteli bir devam oyununun da karşımıza geleceğinden eminiz. Ancak yine de bitiş yazılarında Bruce Straley isminin eksikliği fark edilecektir.

 

BİR CEVAP BIRAK