Ana sayfa Oyun Haberleri The Last of Us: Part II’nin Teması Farklı Olacak

The Last of Us: Part II’nin Teması Farklı Olacak

439
0
PAYLAŞ
The_Last_of_Us_Part_IInin_Temas_Farkl_Olacak

PlayStation Experience 2016 etkinliğinin dünkü safhasında gerçekleşen The Last of Us: Part II duyurusu akabinde, devam oyunu ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Öyle ki, işlenecek olan tema ve ana karakterin kim olacağı kesinleşti.

California eyaletindeki Anaheim Kongre Merkezi’nde gerçekleşen PlayStation Experience 2016 etkinliğinde en sonunda The Last of Us oyununun devam oyunu olan The Last of Us: Part II ile tanışabildik. Oldukça güzel bir sinematik ile ortaya çıkan oyun, bizleri yine unutulmayacak bir maceraya çıkartacağının sinyallerini verdi. The Last of Us oyununun beş yıl sonrasındaki bir zamanda geçecek olan Part II’de 19 yaşında bir Ellie göreceğiz.

Etkinlik sırasında düzenlenen bir panelde Naughty Dog stüdyosunun Yaratıcı Yönetmeni Neil Druckmann yeni oyun ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bildiğiniz gibi ilk oyun Joel ile Ellie arasındaki sevgiye dayalı bir yapıda ilerlemişti. The Last of Us: Part II ise tam tersi bir istikamette ilerleyecek. Yani nefrete dayalı bir yapıda ilerleyecekmiş. Buna ek olarak, devam oyununda bu sefer Joel yerine Ellie karakterini yönetecekmişiz. Ayrıca ‘Part II’ olmasının anlamı ise ilk oyunun dünyasını daha da genişletmeyi amaçlamak içinmiş.

Doğrusunu söylemek gerekirse, stüdyonun ilk oyun ile sergilediği performansı ve bizlere tarifi mümkün olmayan duygular yaşattığını hesaba katacak olursak, devam oyunu ile yine benzer duygular yaşatacağından şüphemiz yok. İş ki çıkışına kadar sabredebilelim!

 

BİR CEVAP BIRAK