Ana sayfa Oyun Haberleri Tomb Raider Kadrosundan Bir Ayrılık Haberi Daha

Tomb Raider Kadrosundan Bir Ayrılık Haberi Daha

450
0
PAYLAŞ
Tomb_Raider_Kadrosundan_Bir_Ayrlk_Haberi_Daha

Hatırlayacağınız üzere yeni Tomb Raider oyunundan geçtiğimiz Kasım ayında haberdar olmuştuk. Shadow of the Tomb Raider adı altında geliştirilmekte olduğunu öğrendiğimiz yeni oyundan ilk üzücü haber geldi. Son iki Tomb Raider oyununun yazarlığını yapan Rhianna Pratchett, kadrodan ayrıldığını Twitter üzerinden duyurdu.

Bildiğiniz gibi Tomb Raider serisi, 2008 yılında çıkmış olan Tomb Raider: Underworld sonrasında, hikayenin tamamlanmış olmasından dolayı sil baştan alınmıştı. Öyle ki, Lara Croft’umuzun acemi bir maceracıdan deneyimli bir mezar baskıncısına dönüşmesini gösterecek olan bir üçleme için Square Enix tarafından düğmeye basılmıştı. Her şeyi ile yenilenen ve açık dünya konseptine geçiş yapılan üçlemenin ilk oyunu, aradan geçen beş yıllık bir zamandan sonra 2013 yılında piyasaya çıkmıştı. Oldukça farklı bir deneyim ile karşımıza çıkan oyunun yazarlığını ise Rhianna Pratchett tarafından yapılmıştı. Tomb Raider oyununun elde ettiği başarıda büyük payı olan Pratchett, Rise of the Tomb Raider oyunun da yazarlığını yapan isim olmuştu. Ancak Lara Croft karakterinin bir kahramana dönüşmesinde büyük payı olan Rhianna Pratchett, ne yazık ki Shadow of the Tomb Raider oyunun kadrosunda yer alamayacak.

Bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yoluna Eidos Montreal stüdyolarından devam etmeyeceğini, yani yeni Tomb Raider oyununun yazarlığını yapmayacağını duyurdu. Bu gelişmenin sıradaki Tomb Raider oyunu için bir kayıp teşkil edip etmediği tabi ki de büyük bir merak konusu olacak. Özellikle de Rise of the Tomb Raider oyununun sayısız ödül aldığını göz önünde bulunduracak olursak. Öte yandan Rhianna Pratchett için bir sonraki durağın hangi stüdyo olacağını da merak etmiyor değiliz.

 

BİR CEVAP BIRAK