Ana sayfa Oyun Haberleri Windows 10 Oyun Modu yolda!

Windows 10 Oyun Modu yolda!

500
0
PAYLAŞ
Win-10-Oyun-Modu

Windows 10 Oyun Modu yolda!

Windows 10 için oyun modu yolda! Microsoft Windows 10 işletim sisteminde daha iyi bir oyun performansı sağlamayı hedefliyor.

Windows 10 işletim sistemi kendi içerisinde DirectX12 barındırırken oyun için avantaj sağlayan bir işletim sistemi haline gelmişti. Bu özelliğini ileriye taşımak amacıyla yeni bir modun güncelleme ile gelebileceği belirtildi.

Windows 10 oyun modu olarak nitelendirilen bu modda asıl planlanan arka planda yürütülen sistem hizmetlerinin istemleri düşürülecek. Ekran kartı, sabit disk ve en önemlisi işlemci gücü o an çalışan oyuna aktarılacak. Oyun kapandığı anda ise sistem tekrar eski haline dönerek istikrarlı şekilde yürütülecektir.

Henüz resmi kaynaklar tarafından doğrulanmayan oyun modu, Microsoft’un 2017 yılı içerisinde oyun severler için planlanmış bir uygulama olarak gözüküyor.

Şu an çalışır durumda olmayan oyun modu uygulamasının Creators Update ile gelmesi bekleniyor. Unutulmaması gereken detay ise Windows bu oyun modunu müşteri memnuniyetini sağlamak adına sadece Windows Mağaza’dan alınan oyunlar için geliştirmiş olabilir. Akılda ki soru işaretlerinin giderilmesi için resmi bir açıklama tüm oyun severler tarafından merakla bekleniyor.

Windows 10 “oyun modu” ile ilgili tüm bilgileri güncel olarak sitemizde bulabilirsiniz. Takipte kalın!

 

BİR CEVAP BIRAK