Ana sayfa Oyun Haberleri Yeni Tomb Raider Filminin Kötü Karakteri Belli Oldu

Yeni Tomb Raider Filminin Kötü Karakteri Belli Oldu

445
0
PAYLAŞ
Yeni_Tomb_Raider_Filminin_Kyty_Karakteri_BelliOldu

Çekimlerine henüz başlanılmamış olan yeni Tomb Raider filmi için kadro neredeyse tamamlandı diyebiliriz. 16 Mart 2018 tarihinde vizyona girmesi beklenen sil baştan beyaz perde uyarlaması için ana kötü karakteri canlandıracak olan oyuncu ile de en nihayetinde anlaşmaya varılmış.

2003 yılında çıkan Tomb Raider: The Cradle of Life filminden bu zamana kadar sesi sedası çıkmamış olan beyaz perde uyarlaması serisi için, 2013 yılında çıkmış olan Tomb Raider oyunu ile birlikte sil baştan çekilme kararı alınmıştı. Lara Croft karakterini canlandıracak olan oyuncu için yapılan uzun süreli arayışın ardından, Alicia Vikander ile anlaşmaya varılmıştı. Ne var ki, bir senaryonun oluşturulabilmesi için her daim bir de kötü bir karaktere ihtiyaç vardır. En az Lara Croft için olduğu kadar kötü karakterin profiline uygun bir oyuncu için de uzun süreli bir arayış içinde olan yapımcılar, en sonunda aradıkları kanı buldular. Öyle ki, her ne kadar filmdeki ismi ve fon hikayesi şu anlık belli olmasa da, Lara Croft’un yeni filmdeki baş düşmanı Django Unchained  ve The Hateful Eight filmlerinden ve Vice Principals dizisinden tanıdığımız Walton Goggins tarafından canlandırılacak.

Prodüktörlüğü Graham King, yönetmenliği ise Roar Uthaug tarafından yapılacak olan yeni filmin senaryosu, son dönemde çıkan Tomb Raider ve Rise of the Tomb Raider oyunlarından esinlenilerek yazılmış ve oyun dünyasının sembolikleşmiş karakteri Lara Croft’un babasının ölü mü, yoksa hayatta mı olduğunu araştırmasını konu alacak. Bir nevi köklere dönüş olarak nitelendirilen filmin, duygusal açıdan da oldukça yoğun olacağı söyleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK